Nawigacja
· Strona główna
· Nasza Parafia
· Ogłoszenia i Intencje
· Duszpasterze
· Grupy parafialne
· Historia
· Kult "Ofki"

· Kancelaria
· Sakramenty

· Galeria zdjęć
· Filmoteka
· Polecane strony

· Kontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powojenni Proboszczowie Parafii
Kościół farny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu został odbudowany po wojnie i uroczyście poświęcony 14.08.1949 roku przez ks. infułata Bolesława Kominka, administratora Śląska Opolskiego. W dniu 13. listopada 1951 r. przybył do kościoła farnego J.E. ks. arcybiskup Stefan Wyszyński, Prymas Polski. Sprawował Mszę świętą i wygłosił kazanie.

Powojenni Proboszczowie Parafii: / po 1945r./


Ks. Jerzy Schulz ur. 10.04.1883r., był proboszczem Parafii od 1924 do 4.02.1946 r., w okresie od 1934 do 1935 był budowniczym kościoła Serca Jezusa w Raciborzu, w 1946r. wyjechał do Niemiec. Zmarł 25.10.1958r. w Niemczech i tam pochowany w Corvey, w siedzibie książąt von Ratibor,

Ks. Alojzy Spyrka ur. 11.06.1904r., był proboszczem Parafii od 4.02.1946r. do 15.04.1947r., potem proboszczem Parafii Matki Bożej. Zmarł 17.01.1972 r., pochowany w Raciborzu, na cmentarzu Jeruzalem,

Ks. Mateusz Schutter /Stanisław/, dominikanin o. Mateusz, urodzony w 1909 r., był proboszczem Parafii od 15.04.1947 r. do 9.12.1947r., przyjechał do Raciborza w lipcu 1945 roku, w celu założenia klasztoru dominikanów i rozpoczął odbudowę kościoła podominikańskiego św. Jakuba, w 1947r. przeniesiony do Poznania, następnie do Radomska i Krakowa, od 1963r. przebywał w Niemczech, od 1978r. w Rzymie. Zmarł 2.02.1996r., pochowany w Tarnobrzegu,

Ks. Bronisław Gałoński ur. 24.07.1912r., był proboszczem Parafii od 9.12.1947r. do 8.09.1948r., wcześniej, od sierpnia 1945r., był kapelanem w Zakładzie Św. Nortburgi w Raciborzu, potem proboszczem w Branicach i wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Nysie. Zmarł 20.07.1978r. w Krakowie, pochowany w Branicach,

Ks. dziekan Jan Hajda ur. 18.03.1911 r., był proboszczem Parafii od 8.09.1948r. do 6.10.1973r., potem proboszczem w Bierawie. Zmarł 11.03.1986r. , pochowany w Bierawie,

Ks. Herbert Hlubek ur. 23.08.1929r., był proboszczem Parafii od 6.10.1973r. do 15.11.1974r., a wcześniej od 13.07.1973r. wikariuszem, wyjechał z Raciborza, od 1992r. przebywa w diecezji gliwickiej, w której był duszpasterzem akademickim.

Ks. prałat Stefan Pieczka ur. 25.12.1933r., mgr historii, był proboszczem Parafii od 15.11.1974r. do 19.06.1991r.. Zmarł 19.06.1991r., pochowany w Raciborzu, na cmentarzu Jeruzalem,

Ks. dziekan Ginter Józef Kurowski, mgr socjologii i lic. teologii, ur. 14.02.1942r., jest obecnym proboszczem Parafii od 27.08.1991r.

Zaproszenia

CZYTAJ WIĘCEJ


Polecamy






POSŁUCHAJ RADIA







Rok Rodziny
www.farny.com.pl wykonał: ALFSOFT.NET
702,698 unikalnych wizyt

UWAGA! Ten serwis używa cookies.
Brak zmiany ustawienia przeglšdarki oznacza zgodę na to